نصب دوربین مداربسته

 

دوربین مداربسته امروزه تبدیل به یک وسیله ضروری جهت تامین امنیت گردیده است. مهم نیست که شما صاحب یک کسب و کار، مدرسه یا یک خانه هستید؛ دوربین مداربسته نه تنها آرامش ذهنی برای شما فراهم می کند بلکه از ورود سارقین به محل سکونت شما جلوگیری می نماید. دوربین های مداربسته همچنین برای نظارت بر کارمندان و افراد ولگردی که در اطراف محل کسب و کار شما هستند، مفید می باشند.با این حال،پس از رایج شدن استفاده از دوربین های مداربسته،شرکت های زیادی در زمینه خدمات دوربین مداربسته بوجود آمدند. بنابراین، شما باید در انتخاب یک شرکت خوب جهت نصب دوربین هایتان دقت کنید. در مقاله زیر، ما به شما راهنمایی هایی جهت نصب صحیح این سیستم امنیتی ارائه خواهیم کرد.

-تعیین محل نصب دوربین ها


قبل از تصمیم گیری برای نصب دوربین های مداربسته، باید محل نصب دوربین ها و همچنین منطقه هایی که باید تحت نظارت قرار بگیرند،را تعیین کنید. برای انتخاب محل مناسب جهت نصب دوربین ها، شما نیاز به در نظر گرفتن مقدار نور محیط نیز دارید. کیفیت تصویر دوربین های مداربسته در شرایط کم نور یا نور زیاد پایین می آیند. در نور کم، تصاویر شما واضح نیست و در صورت وجود نور زیاد،یک پرتو نوری به تصاویر شما اضافه خواهد شد. در مواردی که می خواهید در مکانی همیشه تاریک اقدام به نصب دوربین نمایید،باید از دوربین های مادون قرمز استفاده کنید.


-تعیین فاصله


علاوه بر در دسترس بودن نور، شما همچنین نیاز به محاسبه فاصله شی تحت نظارت از دوربین دارید.به عقیده  کارشناسان دوربین های مداربسته با لنز استاندارد 3.6 میلی متر برای پوشش یک اتاق کوچک مناسبند در حالی که شما نیاز به استفاده از لنزهای بهتری برای پوشش مناطق بزرگتر دارید.بنابراین، اگر شما می خواهید یک منطقه بزرگ را تحت پوشش دوربین های مداربسته قرار دهید،،می توانید از چندین دوربین مداربسته استفاده کرده یا از یک دوربین با لنز مناسب برای پوشش کامل منطقه استفاده کنید.

-سیم کشی


واقعیت این است که وقت گیر ترین بخش راه اندازی یک سیستم امنیتی دوربین مداربسته قسمت سیم کشی آن می باشد. همچنین این جنبه ای است که معمولا توسط خریداران نادیده گرفته می شود.بسیار مهم است که با کاهش طول کابل مورد استفاده،از دریافت سیگنال های ویدیویی با کیفیت مطمئن شوید.بنابراین باید بدانید که کیفیت تصویر دوربین ها علاوه بر لنز دوربین به کابل مورد استفاده در سیم کشی آنها نیز بستگی دارد.

بررسی این نکته که دوربین های مداربسته چگونه باید در سرتاسر خانه شما سیم کشی شوند،مسئله ی بسیار مهمی می باشد.بهترین کار این است که اگر برای نصب دوربین های مداربسته در فضای باز به سیم کشی نیاز است،این سیم ها از پایه های دوربین ها مستقیم وارد خانه گردند. صاحب خانه هرگز نباید سیم کشی های دوربین ها را در خارج از خانه شان قرار دهند. زیرا اگر سیم کشی ها در خارج از خانه در دسترس باشند،مزاحمان و سارقان می توانند به راحتی برق دوربین ها را قطع نمایند. به خاطر داشته باشید که حتی اگر شما از دوربین های بی سیم در فضای باز استفاده می کنید، یک سیم باید دوربین را به منبع برق متصل نماید.

-نصب پایه دوربین


اگرچه بسیاری از دوربین های مداربسته دارای پایه می باشند،در بیشتر اوقات در زمان خرید دوربین های مداربسته شما نیاز به تهیه پایه جهت نصب آنها دارید.زیرا همیشه نقاطی وجود دارند که پایه ی استاندارد دوربین ها به درستی بر روی آنها قرار نمی گیرند. با استفاده از پایه های مناسب،دوربین ها محکم در جای خود نصب شده و بنابراین می توانند تصاویری با کیفیت خوب تولید نمایند.


-قرار دادن دوربین ها در نقاط استراتژیک


اگر شما دقت کنید ممکن است مکان هایی را پیدا کرده که چندین دوربین تنها یک منطقه را تحت پوشش قرار داده اند. این کار چیزی جز تلف کردن پول نمی باشد. برای جلوگیری از اتلاف پولتان، توصیه می شود که دوربین ها را در مناطق استراتژیک نصب کرده و دقت کنید که نواحی تحت پوشش هر کدام با دیگری تداخل نداشته باشد.

-اتصال به مانیتور


هنگامی که شما با موفقیت اقدام به نصب دوربین های مداربسته تان کردید، زمان اتصال آنها به مانیتور است. محل مانیتور باید به گونه ای باشد که دور از چشم های کنجکاو بوده و همیشه در دسترس برای پرسنل امنیتی باشد. بنابراین، توصیه می شودکه یک محل جداگانه برای قرار دادن مانیتوراختصاص داده شود.

dsvsdvsdsd

اطلاعات تماس

آدرس : تهران،تقاطع خیابان جمهوری و حافظ(ضلع شمال شرقی)،پاساژ نادری،طبقه دوم،پلاک9


تلفن :  77174740-021

Copyright © 2018 - Asra CCTV

طراحی سایت دارکوب | میزبانی هاست دارکوب

 تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.